Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zakład Gospodarki Wodno-Ściekowej Gminy Trzebownisko

Zapytanie ofertowe - Wydobycie, odwodnienie, wywóz i zagospodarowanie osadu oraz wymiana geomembrany w stawie osadowym na oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi - Gmina Trzebownisko 2019

ZGW-Ś/P/1 /19                                                                                                                                                               Trzebownisko dnia 07.01.2019r.

 

O G Ł O S Z E N I E

Zakład Gospodarki Wodno - Ściekowej w Trzebownisku, zaprasza do złożenia oferty

na:

Wydobycie, odwodnienie, wywóz i zagospodarowanie osadu oraz wymiana geomembrany w stawie osadowym na oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi - Gmina Trzebownisko 2019

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest na podstawie Zarządzenia nr 6/2017 Dyrektora Zakładu Gospodarki Wodno – Ściekowej w Trzebownisku z dnia 28 grudnia 2017r. w sprawie ustalenia zasad i trybu postępowania przy udzielaniu zamówień publicznych poniżej kwoty 30 000 euro, zamówień sektorowych o wartości mniejszej od kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust 8 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zasad powoływania, zadań i trybu pracy komisji przetargowej, o wartości szacunkowej nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018, poz. 1986 ze zm.).

Przedmiotem zamówienia jest wydobycie, odwodnienie oraz wywóz i zagospodarowanie osadu ze stawu osadowego na oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi - Gmina Trzebownisko. Po wydobyciu osadu, oczyszczeniu dna i skarp zbiornika – wymiana geomembrany wg. opisu poniżej.

  1. Pierwszy etap - Oczyszczalnia Ścieków w Nowej Wsi (odwodnienie, wywóz i zagospodarowanie osadu oraz wymiana geomembrany) przypadać będzie na miesiące – kwiecień, maj, czerwiec:

Początek etapu prasowania osadu należy przyjąć na pierwszą dekadę miesiąca kwietnia.

W stawie osadowym o pojemności czynnej ok 6300m3 będzie znajdował się osad zgromadzony przez 5 miesięcy (listopad – marzec) co stanowi około 1000 t osadu o uwodnieniu 85%. Dzienny zrzut osadu nadmiernego to przedział między 120, a 150 m3/d.

Łączna ilość osadu do wywiezienia w pierwszym etapie wynosi około 1400 t o uwodnieniu 85% przy założeniu, iż czas prasowania to 2 miesiące. Powyższe ilości nie obejmują osadu tymczasowo gromadzonego w stawie p.poż. którego sprasowanie i utylizacja leży po stronie Wykonawcy.

  1. Drugi etap - Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi przypadać będzie na miesiące – wrzesień, październik:

Staw osadowy należy opróżnić pozostawiając w nim maksymalnie 0,4 m osadu. Przewidywana ilość osadu w stawie w drugim etapie to 800t o uwodnieniu około 85% , przy założeniu że prasowanie rozpocznie się początkiem września a zakończy 31 października.

 

Całkowita ilość osadu do wydobycia, wywiezienia i utylizacji to około 2 400 t

o uwodnieniu około 85% kod 190805.

Możliwość gromadzenia osadu w zbiorniku p.poż max. do 25 dni.

Osad należy wydobyć ze stawu (zakazuje się używania pompy umieszczonej w stawie – wydobycie musi odbywać się przy użyciu pompy ssawno-tłocznej – mieszacz pływakowy musi posiadać osłonę wirnika) , sprasować do wymaganego uwodnienia oraz wywieźć i zagospodarować poprzez odzysk lub unieszkodliwianie. Praca polegać będzie na całodobowym wydobywaniu i prasowaniu osadu prasą przewoźną. Wykonawca powinien być wyposażony w wagosuszarkę w celu odczytu stopnia uwodnienia osadu. Wymagana wydajność urządzenia odwadniającego 200-300m3 na dobę. Sprasowany osad należy wywieźć oraz zagospodarować z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 ze zm.), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 luty 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 257) oraz innych powiązanych aktów wykonawczych.

Odzysk lub unieszkodliwianie osadów może odbywać się metodami przewidzianymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 992 ze zm.).

Opis wymiany geomembrany w stawie osadowym Oczyszczalni Ścieków Nowa Wieś.

  1. Wydobycie i wywóz osadu z istniejącego stawu osadowego.
  2. Wykonanie zjazdu technologicznego do stawu celem bezpiecznego wykonywania prac ziemnych w zbiorniku. Zakazuje się wykorzystywania korony nasypu wokół zbiornika do celów transportu materiałów oraz innych powodujących pogorszenie jego stanu technicznego. Wykonawca przed wykonaniem w/w robót ustali z Zamawiającym miejsce tymczasowego zjazdu do laguny osadowej.
  3. Demontaż kurtyny poprzecznej.
  4. Likwidacja żelbetowego dojazdu do zbiornika.
  5. Demontaż i utylizacja istniejącej geomembrany.
  6. Uzupełnienie skarp o obsypkę cementowo - piaskową o grubości 15 cm, zagęszczoną do Is= 0,92, na całej wysokości odpowiednio wygładzoną.
  7. Niwelacja czaszy stawu – uzupełnienie podłoża (warstwa piasku o gr. 15cm) i wywóz osadu który przedostał się pod istniejącą geomembranę.
  8. Wykonawca zapewni na czas makroniwelacji czaszy zbiornika oraz układania geomembrany wykonanie systemu odwodnienia wewnętrznej powierzchni czaszy.
  9. Likwidacja tymczasowego zjazdu do zbiornika.
  10. Ułożenie nowej geomembrany na geowłókninie wraz z kotwieniem jej na koronie stawu osadowego.
  11. Montaż nowej kurtyny poprzecznej dostarczonej przez Zamawiającego.
  12. Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej sytuacyjno - wysokościowej

Wymiary stawu osadowego:

  • wymiary dna: 19 x 49 m
  • wymiary górą: 43 x 73 m
  • głębokość stawu: 4,0 m
  • głębokość czynna: 3,5 m
  • nachylenie skarp wewnętrznych: 1:3
  • kubatura laguny osadowej: 6329 m3

Uwaga!

Prace odbywają się na czynnej oczyszczalni ścieków, ciągły dopływ osadu nadmiernego w ilości 120 – 150 m3/dobe.

Na czas remontu – wymiany geomembrany przewidziano gromadzenie osadu nadmiernego w istniejącym zbiorniku p.poż.

Obliczeniowy czas przetrzymywania osadu nadmiernego wynosi 25 dni – w tym czasie powinna nastąpić realizacja wymiany geomembrany pkt. 2 – 11 oraz przekierowanie osadu nadmiernego do stawu docelowego. Wykonawca musi przewidzieć wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie wykonywania wymiany geomembrany – i w tym okresie przewidzieć możliwość wydobycia i utylizacji osadu nadmiernego ze zbiornika p.poż. Wykonawca przed rozpoczęciem robót przedstawi Zamawiającemu harmonogram prac z założeniem odpowiedniej ilości sprzętu i ludzi potrzebnej do wykonania zadania.

Po zakończeniu robót związanych z wymianą geomembrany i po uruchomieniu stawu osadowego obowiązkiem wykonawcy jest wydobycie i utylizacja osadu ze stawu p.poż. i przywrócenie jego funkcji.

Za transport i zagospodarowanie osadów odebranych z oczyszczalni ścieków odpowiada Wykonawca. Osady winny być załadowane własnym sprzętem Wykonawcy.

Odbiór i transport osadów odbywał się będzie przy użyciu przystosowanego do tego rodzaju ładunku, sprzętu Wykonawcy. Przy załadunku, transporcie i wyładunku osadów będących przedmiotem zamówienia Wykonawca odpowiada za utrzymanie czystości i stanu nawierzchni placów i dróg zakładowych i dróg publicznych. Po stronie Wykonawcy leży uzyskanie niezbędnych zezwoleń od Właścicieli dróg na przejazd samochodami transportującymi osad sprasowany.

Potwierdzenie przyjęcia osadów ściekowych odbywać się będzie każdorazowo na podstawie „Karty przekazania odpadu” potwierdzonej pod względem ilościowym przez Zamawiającego oraz przez Odbiorcę.

Warunki wymagane od wykonawcy:

  • wyspecjalizowana kadra zarządzana osobą posiadającą odpowiednie uprawnienia do wykonania niniejszej usługi,
  • wydobycie, odwodnienie, załadunek, wywóz i zagospodarowanie osadów zgodne z wymaganiami obowiązujących przepisów,
  • załadunek i transport osadów środkiem Wykonawcy spełniającym wymogi przewozu odpadów mazistych, (co najmniej 2 samochody, szczelne, stabilne, uniemożliwiające osuwanie i przedostawanie się osadów poza pojazd z przykryciem skrzyni załadowczej - plandeka),
  • zagospodarowanie osadów w miejscu zgodnym z art. 20 Ustawy o odpadach (Dz.U.2018 r. poz. 992 ze zm.),
  • solidność i niezawodność wykonywanej usługi,
  • uszczelnienie z geomembrany wykona wyspecjalizowana firma posiadająca wieloletnie doświadczenie,
  • wymiana geomembrany wg zasad i wiedzy technicznej, zaleceń producenta oraz w oparciu o warunki techniczne wykonania warstw uszczelnień z geomembrany

Montaż geomembrany

  1. Przygotowanie podłoża.

Po usunięcie istniejącej geomembrany należy starannie przygotować podłoże poprzez usunięcie korzeni, kamieni i innych ostrokrawędzistych przedmiotów oraz gruntów słabych (torfów

i namułów).

Podłoże powinno mieć warstwę grubości 15 cm z gruntów o średnicy ziaren nie przekraczającej 2 mm i zagęszczone conajmniej do Is = 0,92. Maksymalna dopuszczalna głębokość kolein w trakcie układania geomembrany nie może przekraczać 10 mm. Na skarpach należy wykonać podsypkę piaskowo-cementową eliminując możliwości ich obsypywania się.

Wszelkie załamania powierzchni i naroża powinny być zaokrąglone. Przed położeniem geomembrany należy przeprowadzić badanie zagęszczenia podsypki płytą dynamiczną w co najmniej pięciu miejscach z przeliczeniem na wskaźnik zagęszczenia.

Przygotowanie podłoża powinno być poddane wizji lokalnej z udziałem przedstawicieli Inwestora, wykonawcy robót, firmy instalującej geomembranę. Z wizji lokalnej powinien być sporządzony protokół, w którym powinny być wymienione ewentualne zastrzeżenia co do jakości oraz wszelkie uwagi dotyczące koordynacji prac.

  1. Materiały

Do wykonywania uszczelnień z tworzyw sztucznych dopuszcza się jedynie geomembrany mające deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z normą materiałową lub z aprobatą techniczną. Właściwa identyfikacja wyrobu na budowie jest podstawą kontroli jakości wyrobu i decyduje o jakości wykonanego obiektu. Sam wygląd zewnętrzny geomembrany nie może być podstawą oceny, chyba że wyrób i jego opakowanie są wyposażone w nie budzące wątpliwości znaki identyfikacyjne producenta i zawierają odpowiednie oznakowania z numeracją partii produkcyjnej i poszczególnych bel wraz z podaniem systemu kontroli jakości producenta.

Przebudowę uszczelnienia laguny osadowej należy wykonać z geomembrany PEHD o grubości 1,5 mm ułożonej na geowłókninie.

 

Wymagania dot. geomembrany:

  • nieprzepuszczalność płynów i gazów,
  • odporność na działanie mikroorganizmów,
  • odporność na promieniowanie UV,
  • odporność na działanie ścieków bytowo – gospodarczych,
  • odporność na działanie osadów ściekowych.

Parametry minimalne:

  • Gwarantowana grubość 1,5 mm.
  • Gęstość ≥ 0,94g/cm3
  • Odporność na przebicie statyczne (metoda CBR) min. 4 kN
  • Wydłużenie przy zerwaniu wzdłuż i w poprzek min. 700%

Geowłóknina o gramaturze 400g/m2

  1. Dostawa geomembrany na plac budowy.

Każda dostawa materiału na plac budowy powinna posiadać ważne świadectwo systemu kontroli jakości producenta, kartę gwarancyjną producenta materiału oraz charakterystyczną i widoczną metkę na każdej beli.

Sprawdzeniu będzie podlegać:

  • nazwa producenta
  • nazwa handlowa
  • rodzaj tworzywa sztucznego
  • nazwa i producent granulatu z którego wytworzono geomembranę
  • numery rolek z danej partii
  • data produkcji
  • okres gwarancji na dostarczona partię materiału
  • grubość geomembrany
  • wymiary i masa rolki.

Czynności związane z transportem, przemieszczeniem wewnątrz budowy oraz składowaniem powinny odpowiadać instrukcji producenta, gdyż od tego również zależy spełnienie warunków gwarancji udzielonej przez producenta. Do operacji tych należy używać sprzętu budowlanego, który nie powoduje uszkodzeń mechanicznych materiału. Do podnoszenia i przemieszczenia należy stosować zawiesia z pasm tkaninowych o gwarantowanych wytrzymałościach na zerwanie. Nie dopuszcza się stosowania zawiesi z lin stalowych.

Materiał powinien być składowany na obszarze chronionym, na suchym i płaskim podłożu, oczyszczonym z ostrokrawędzistych ziaren i przedmiotów, a także zabezpieczony przed wpływami atmosferycznymi. Jeżeli instrukcja producenta nie przewiduje inaczej, belki geomembrany należy składować w 3 – 4 warstwach w formie pryzmy luz z przekładkami międzywarstwowymi w postaci belek drewnianych. Dolna warstwa powinna być zabezpieczona przed stoczeniem się drewnianymi klinami.

  1. Kontrola i zapewnienie jakości na budowie.

Wykonawca sporządzi plan montażu uszczelnienia z oznaczeniem zgrzewów, pełnym zwymiarowaniem i opisaniem z odniesieniem do konkretnego protokołu szczelności każdego zgrzewu.

Po zakończeniu robót, plan montażu stanowił będzie podstawę odbioru robót.

Prawidłowy tok postępowania prowadzący do zapewnienia jakości uszczelnienia:

  • udokumentowanie rozładunku przywiezionych rolek geomembrany,
  • kontrolowanie składowania i przenoszenia rolek na budowie,
  • wyselekcjonowanie próbek w celu przeprowadzenia badań ( w przypadku wątpliwości co do jakości dostarczonego materiału),
  • przeprowadzenie wspólnego przeglądu wykonanego podłoża pod geomembranę przez inspektora oraz wykonawcę,
  • sprawdzenie poprawności rozmieszczenia poszczególnych rolek,
  • dla kolejno wykonywanych spoin należy przyjąć sposób oznaczenia i udokumentować to na planie montażu, w którym należy również wpisać nazwisko operatora sprzętu, rodzaj stosowanego sprzętu, datę konkretnej spoiny oraz warunki pogodowe,
  • w czasie wykonywania robót należy wykonać systematyczny przegląd całej powierzchni geomembrany w celu zlokalizowania i udokumentowania różnych defektów.
  1. Układanie geomembrany

Poszczególne bele geomembrany powinny być tak rozmieszczane na placu budowy, aby ograniczyć do niezbędnego minimum ich przemieszczanie. Rozwijanie poszczególnych bel powinno odbywać się za pośrednictwem specjalnych belek trawersowych, osi z kółkami ogumionymi lub stojaków łożyskowanych.

Należy przestrzegać pewnych generalnych zasad układania poszczególnych arkuszy geomembrany:

  • najpierw należy instalować pasma na skarpach , rozwijając je od korony do podstaw skarpy unikając przy tym wszelkich zbędnych naprężeń w geomembranie,
  • poszczególne pasma układa się prostopadle do skarpy, dzięki czemu spoiny nie stanowią przeszkody dla spływu wód opadowych,
  • w dnie zbiornika należy rozwijać poszczególne pasma wzdłuż spadku dna, zaczynając od najniższego punktu,
  • należy unikać schodzenia się wielu spoin w jednym punkcie, szczególnie w narożach uszczelnianych obiektów.

Rozwijanie pasm geomembrany powinno odbywać się w danym dniu o jednakowej porze w celu wyeliminowania napięć wynikających z efektów temperaturowych.

Optymalna temperatura otoczenia w trakcie wykonywania połączeń powinna wynosić od +5°C do +40°C. Nie należy dopuszczać do tego, aby roboty były wykonywane w temperaturze geomembrany niższej niż +5°C. Nie należy również prowadzić tego rodzaju robót w trakcie silnego wiatru i deszczu. Geomembranę należy zakotwić w koronie skarpy w uprzednio wykonanym rowie w kształcie litery „U” , zasypanym po montażu gruntem rodzimym.

Przed właściwym zgrzewaniem powinny być wykonane szwy próbne. Szwy próbne powinny być zrobione z użyciem odpowiedniego rozmiaru kawałków tej samej geomembrany, aby potwierdzić, że procedura i warunki polowe są odpowiednie. Każdej próbce szwu powinien być nadany numer, a rezultaty zapisane w formularzu.

Kontrola zgrzewów

Po wykonaniu połączeń poszczególnych arkuszy i wstawek geomembrany należy wykonać próbę szczelności poszczególnych szwów. Połączenia wykonane podwójnym szwem należy poddać próbie ciśnieniowej poprzez wpompowanie w szczelinę powietrza o ciśnieniu 200 kPa i utrzymywaniu tego ciśnienia przez 5 minut (dopuszczalny spadek ciśnienia 10%). Spoiny napawane wykonywane przy pomocy drutu polietylenowego należy skontrolować przy pomocy klosza wytwarzającego podciśnienie. W komorze należy wytworzyć podciśnienie około 3,4 kPa. Jeżeli w ciągu 5 do10s nie pojawią się na zwilżonej roztworem mydlanym powierzchni spoiny pęcherzyki powietrza, to spoinę można uznać za szczelną.

  1. Odbiór robót uszczelnieniowych

Należy dokonać szczegółowego przeglądu całej wykonanej geomembrany, ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca połączeń z elementami konstrukcyjnymi stawu.

Podstawą odbioru geomembrany powinny być:

  • plan montażu geomembrany,
  • protokoły odbioru elementów uszczelnienia
  • wyniki badań nieniszczących spoin,
  • wyniki badań niszczących spoin.

Odbioru robót dokonuje zespół powołany przez Inwestora w oparciu o obowiązujące normy, po całkowitym zakończeniu prac i dokonaniu prób i pomiarów skuteczności działania. Przyjęcie robót może nastąpić tylko w przypadku pozytywnego wyniku w/w prób i pomiarów, i ich zgodności z obowiązującymi normami i przepisami lub z wcześniej uzgodnionymi przez strony odstępstwami. Powołany zespół sporządza protokół odbioru końcowego, który zawiera wykaz zauważonych wad i usterek z terminem ich usunięcia i podpisem osoby odpowiedzialnej za ich wprowadzenie.

 

  1. Kod CPV: 90.00.00.00-7

 

90513800-4 - usługi obróbki osadów

90513600-2 - usługi usuwania osadów

90513700-3 - usługi transportu osadów

90513900-5 - usługi likwidacji osadów

45252127-4 - roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

 

 

Termin wykonania zamówienia

Termin rozpoczęcia: pierwsza dekada miesiąca kwietnia 2019 r.

Termin realizacji pierwszego etapu ( miesiące – kwiecień, maj, czerwiec ) : najpóźniej do 30.06.2019 r.

Termin realizacji drugiego etapu ( miesiące - wrzesień, październik ) : najpóźniej do 31.10.2019 r.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

  1. Nie podlegają wykluczeniu (szczegółowe informacje w SIWZ)
  2. Spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
      1. posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:

 

Zamawiający uzna, że Wykonawca spełni powyższy warunek, jeśli przedstawi:

a) podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,

b) dokument zezwalający na prowadzenie działalności w zakresie transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów lub dokument równoważny potwierdzający, że wykonawca posiada zezwolenie w zakresie transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów.

 

      1. posiadają minimalną zdolność techniczną lub zawodową:

Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli:

- Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał co najmniej jedną główną usługę wydobycia i odwodnienia oraz odbioru i zagospodarowania osadu ze stawu oczyszczalni łącznie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz wskazując, że usługi zostały wykonane należycie. Wartości min. usługi 150 000,00 zł. brutto każda.

- Wykonawca wykaże, że podmioty na których zdolnościach Wykonawca będzie polegał, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał co najmniej jedną główną usługę polegającą na montażu geomembrany na stawie osadowym lub zbiorniku wodnym, wraz z pracami towarzyszącymi (demontaż i utylizacja demontowanej geomembrany, przygotowanie podłoża itp.) łącznie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz wskazując, że usługi zostały wykonane należycie. Wartości min. usługi 100 000,00 zł. brutto każda.

 

Dokumenty żądane do oferty:

  1. Do oferty lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca: nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu;
  2. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu: zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1
  3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.

Inne dokumenty wymagane przez Zamawiającego składane razem z ofertą:

  1. Wypełniony Formularz oferty stanowiący załącznik Nr 1, 1a do SIWZ,
  2. Dokument potwierdzający wniesienie wadium.
  3. Upoważnienie osób podpisujących ofertę do jej podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy, to do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej notarialnie.
  4. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem.

Wymagania dotyczące wadium

  1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 40 000,00 złotych (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).
  2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
  3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
  1. pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: B.S. Jasionka 63 9191 0000 2001 0010 2094 0003 (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Na dowodzie przelewu należy zaznaczyć, jakiego przetargu dotyczy wadium.
  2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
  3. gwarancjach bankowych;
  4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
  5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z dnia 2007r. nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
  1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
  2. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
  3. Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna musi być czynnością jednostronnie zobowiązującą, mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu, obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy pzp oraz zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty kwoty wadium na rzecz Zamawiającego.
  4. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, przy czym wykonawcy, którego oferta uznana została za najkorzystniejszą Zamawiający zwróci wadium po podpisaniu umowy.
  5. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
  6. Zamawiający zatrzyma wadium, w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy pz

Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert (art. 86 ust. 2 Pzp)

Oferta powinna być złożona w siedzibie Zamawiającego: Zakład Gospodarki Wodno-Ściekowej w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 989, nie później niż do dnia 31.01.2019 do godziny 945. Oferty złożone po terminie zostaną zwrócone Wykonawcy (za zaliczeniem pocztowym).

Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert

  1. Oceny ofert będzie dokonywała Komisja Przetargowa.
  2. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się kryterium:

cena oferty brutto – 90 pkt,

termin płatności - 10 pkt,

Wykonawca, który zaoferuje najkorzystniejszy termin płatności – 30 dni otrzymuje maksymalną ilość punktów – 10 pkt, za 21 dni - 5 punktów za 14 dni – 0 punktów.

  1. Kryterium ceny zostanie obliczone wg matematycznego wzoru:

liczba punktów =

najniższa wartość z zaoferowanej oferty

x 90

wartość z badanej oferty

  1. Za najkorzystniejszą ofertę uważa się ofertę, która uzyska największą ilość punktów, spośród ofert nie odrzuconych.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni.

Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych ani częściowych.

Zamawiający nie przewiduje zawrzeć umowy ramowej, ani nie zamierza ustanowić

dynamicznego systemu zakupów i nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty

z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

 

Termin składania ofert.

Ofertę należy składać osobiście lub drogą pocztową w siedzibie Zamawiającego, do dnia 31.01.2019r. do godz. 945.

Oferty złożone po tym terminie zostaną zwrócone bez otwierania opakowań lub kopert.

Wykonawca winien zamieścić ofertę w jednej kopercie/ opakowaniu. Kopertę należy zaadresować:

 

Zakład Gospodarki Wodno-Ściekowej w Trzebownisku

36-001 Trzebownisko 989

oraz opisać:

Zamówienie publiczne pod nazwą:

„Wydobycie, odwodnienie, wywóz i zagospodarowanie osadu oraz wymiana geomembrany w stawie osadowym na oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi - Gmina Trzebownisko 2019”

 

Nie otwierać przed dniem 31.01.2019 r. godzina 10.00

Otwarcie ofert.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 31.01.2019r. o godz.1000 w siedzibie Zamawiającego.

Przy otwarciu ofert mogą być obecni upoważnieni przedstawiciele Oferentów.

Po otwarciu ofert podaje się imię i nazwisko, nazwę (firmę) oraz adres (siedzibę) Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, a także informacje dotyczące ceny oferty.

Wyniki przetargu zostaną ogłoszone BIP Zamawiającego: www.bip.zgwstrzebownisko.pl

Niezależnie od tego, wszyscy oferenci zakwalifikowani do udziału w przetargu, powiadomieni zostaną pisemnie.

 

SIWZ i pozostałe materiały przetargowe można otrzymać bezpłatnie na stronie internetowej : www.bip.zgwstrzebownisko.pl, e-mailem : zgws1@wp.pl, pocztą lub w siedzibie Zamawiającego.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 SIWZ OSAD 2019.pdf (PDF, 11.81Mb) 2019-01-07 13:39:49 809 razy
2 Załączniki do SIWZ OSADY 2019.docx (DOCX, 45.75Kb) 2019-01-07 13:39:49 658 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Kot 07-01-2019 13:39:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Kot 07-01-2019
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Kot 07-01-2019 13:39:49